OSP Koluszki
Vademecum strażaka
Dodatki
POGODA
trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga
SZKOLENIE PRAKTYCZNE DLA RATOWNIKÓW Z JEDNOSTKI OPERACYJNO-TECHNICZNEJ W KOLUSZKACH

W dniu 10 kwietnia br. Ochotnicza Straż Pożarna w Koluszkach zorganizowała szkolenie praktyczne dla ratowników z Jednostki Operacyjno-Technicznej w Koluszkach. Po krótkim omówieniu zadania taktycznego strażacy przystąpili do realizacji działań. Scenariusz ćwiczeń przedstawiał się następująco. Na skutek zwarcia instalacji elektrycznej następuje pożar w budynku wielokondygnacyjnym. W pomieszczeniach zlokalizowanych na pierwszej kondygnacji znajdują się trzy poszkodowane osoby oraz jedna osoba znajduje się wyższej kondygnacji. Wszystkie osoby poszkodowane są nieprzytomne. Po przybyciu na miejsce strażacy w aparatach ochrony dróg oddechowych przystąpili do ewakuacji osób poszkodowanych oraz lokalizacji źródła pożaru. Do ewakuacji osoby z górnej kondygnacji strażacy musieli użyć drabiny ratowniczej. Osoby poszkodowane ewakuowano do strefy bezpiecznej oraz udzielono im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po ugaszeniu pożaru strażacy przy użyciu turbowentylatora przystąpili do oddymiania pomieszczeń.

W ćwiczeniach udział brały zastępy OSP W Koluszkach: GCBARt 5/36 oraz GLBARt 0,3/0,6. Celem ćwiczeń było utrwalenie procedur z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, prowadzenie działań w aparatach ochrony dróg oddechowych oraz sprawdzenie możliwości użycia drabiny ratowniczej. Ćwiczenia przebiegły sprawnie, w miłej atmosferze. Za sprawne przeprowadzenie działań należy się pochwała dla ratowników biorących udział w ćwiczeniach.