OSP Koluszki
Vademecum strażaka
Dodatki
POGODA
trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga
OSP W KOLUSZKACH PARTNEREM PODCZAS "CIEPŁEJ SOBOTY"

W minioną sobotę 20 września odbyły się dni otwarte w Dalkii Łódź. Uczestnicy imprezy mieli możliwość w grupach max. 30 osobowych zwiedzenia z przewodnikiem elektrociepłowni EC4 w Łodzi przy ul. Andrzejewskiej. Na terenie elektrociepłowni zostały przygotowane dla dzieci i młodzieży gry i zabawy. Każdy z uczestników mógł zasiąść za kierownicą samochodów sportowych Ferrari, Lamborghini lub Porsche. Odbyły się również pokazy pojazdów elektrycznych BMW i3, Reanult Twizy a także można było przejechać się rowerem lub skuterem elektrycznym. Atrakcją szczególnie dla dzieci i młodzieży okazał się tor testowy segway. Uczestnicy mogli również obejrzeć wystawę pojazdów kół naukowych Politechniki Łódzkiej, w tym pojazd Eco Arrow, który startuje w Shell Eco-Marathon w Rotterdamie a także wystawę motocykli. Partnerem imprezy była również jednostka OSP w Koluszkach, która zaprezentowała samochody i sprzęt jakim obecnie dysponuje straż pożarna. Dzieci miały możliwość m. in. przymierzenia ubrania strażackiego, hełmu a także spróbować swoich możliwości przy strącaniu celu za pomocą wody z hydronetki. Kulminacją imprezy był pokaz symulacji wypadku komunikacyjnego motocykla z samochodem osobowym. W pokazie brali udział zarówno strażacy OSP Koluszki jak i członkowie klubu motocyklowego oraz członkowie PCK. Dla odważnych uczestników imprezy została przygotowana niespodzianka. Dwie osoby mogły same spróbować swoich możliwości przy cięciu samochodu za pomocą narzędzi hydraulicznych.

Organizatorzy zadbali również o ciepły darmowy poczęstunek: grochówka, popcorn oraz słodycze. Dzięki słonecznej pogodzie impreza cieszyła się dużym zainteresowanie.