OSP Koluszki

Galeria Uroczystości
Uroczystości

POGODA
trwa inicjalizacja, prosze czekac...dodatki na bloga
Ciekawe strony

95-LECIE POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

W czwartek, 11 grudnia 2014 r., w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi odbyła się uroczysta gala związana z 95-leciem działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. W uroczystości udział wzięli: Hanna Zdanowska - Prezydent Miasta Łodzi, dr Waldemar Kowalczyk - Prezes Zarządu Łódzkiego Oddziału Okręgowego PCK, Stanisław Maciejewski - dyrektor Łódzkiego Oddziału PCK, Konrad Czyżyński - Łódzki Wicekurator Oświaty, Marcin Szmaja - wz. Dyrektora Generalnego Urzędu Wojewódzkiego, Andrzej Wyciszkiewicz - Komendant Miejski PSP w Łodzi oraz Sławomir Emanuel - Członek Zarządu Głównego Związku OSP RP. Na uroczystość zostali również zaproszeni strażacy z powiatu łódzkiego wschodniego: st. kpt Marcin Rzesiewski - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Koluszkach, mł. bryg. Paweł Malinowski - Dowódca JRG Koluszki oraz Rafał Jadczak - Naczelnik OSP w Koluszkach.
Podczas uroczystości podsumowano 95 lat działalności PCK oraz przedstawiono historię łódzkiego oddziału PCK. Uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń i nagród. Na wniosek PCK zostały wręczone odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Zdrowia, odznaki Honorowe PCK a także Kryształowe Serce. Odznaczenie "Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu", które nadawane jest przez Ministra Zdrowia w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa, odebrał Rafał Jadczak - Naczelnik OSP w Koluszkach. Nagrodzono również laureatów konkursu plastycznego oraz literackiego pod hasłem "95 lat działalności Polskiego Czerwonego Krzyża". Podsumowano także IX edycję konkursu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew". W kategorii "Najaktywniejsza jednostka PSP" I miejsce zajęła KP PSP w Koluszkach. Puchar oraz okolicznościowy dyplom odebrali st. kpt Marcin Rzesiewski - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Koluszkach oraz mł. bryg. Paweł Malinowski - Dowódca JRG Koluszki, który jest jednocześnie Prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi im. Św. Floriana przy KP PSP w Koluszkach. Podczas konkursu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" strażacy województwa łódzkiego oddali łącznie 552 100 ml krwi, w tym: strażacy PSP - 105 850 ml krwi, a strażacy OSP - 446 250 ml krwi.