POŻAR BUDYNKU MIESZKALNEGO
Dodane przez rafal dnia 20 May 2014 11:03:24

W dniu 18 maja 2014 r. ok. godz. 20.00 Powiatowego Stanowiska Kierowania Koluszki otrzymuje zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Kaletnik. Z uwagi na drewnianą konstrukcję budynku ...


Treść rozszerzona

W dniu 18 maja 2014 r. przed godz. 20.00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Koluszki wpływa zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Kaletnik. Z uwagi na drewnianą konstrukcję budynku oraz dach kryty gontem drewnianym na miejsce zostaje zadysponowanych osiem zastępów straży pożarnej. Pożar został szybko zlokalizowany. Niestety ze względu na wysoką temperaturę gazów pożarowych wnętrze budynku mieszkalnego zostało w znacznej części zniszczone. Podczas pożaru poparzeniu uległa osoba chcąca ratować mienie znajdujące się w budynku mieszkalnym. Osobie tej została przez strażaków udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc, następnie została ona przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego nr 2. W działaniach gaśniczych, które trwały do godz. 22.40 brały udział zastępy: GBA 2/16 STARMAN, GCBA 5/40 MAN, SH25D MAN, SLRR MITSUBISHI z JRG Koluszki, GBA 2,5/16 STAR, GCBARt 5/36 SCANIA z OSP Koluszki, GCBA 5/32 JELCZ z OSP Długie oraz GBA 2,5/16 STAR z OSP Będzelin.
Po zakończeniu działań związanych z gaszeniem drewnianego bydynku mieszkalnego zastęp GCBARt 5/36 SCANIA z OSP Koluszki został zadysponowany przez PSK Koluszki do oświetlenia terenu działania podczas prowadzenia przez Policję czynności śledczych mających na celu ustalenie przyczyn pożaru. Po zakończeniu działań w czasie powrotu do jednostki zastęp GCBARt 5/36 SCANIA znalazł przy drodze na pasie zieleni leżącego mężczyznę. W trakcie przeprowadzenia rozpoznania stwierdzono, iż osoba ta nie wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Osobie tej zapewniono komfort cieplny. Nastepnie przekazano ją  przybyłemu na miejsce patrolowi Policji. Zastęp GCBARt 5/36 wrócił do jednostki o godz. 2.13.