GWIAZDA SZERYFA PRAW DZIECKA W OSP KOLUSZKI
Dodane przez bartuch dnia 06 June 2014 16:51:59
W środę 4 czerwca 2014 r. w Gimnazjum nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Koluszkach odbyła się niecodzienna uroczystość podsumowująca III Edycję Ogólnopolskiej ...


Treść rozszerzona

W środę 4 czerwca 2014 r. w Gimnazjum nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Koluszkach odbyła się niecodzienna uroczystość podsumowująca III Edycję Ogólnopolskiej Akcji "Szkoła z prawami dziecka". Uroczysta gala podsumowująca kampanię UNICEF o prawach dziecka została uświetniona występami uczniów gimnazjum oraz jej absolwentów. Uczestnicy gali mogli się również dowiedzieć o projektach prowadzonych przez UNICEF mających na celu obronę i poprawę praw dziecka. Po raz pierwszy wręczono Gwiazdy Szeryfów Praw Dziecka. Kandydatów do Gwiazd Szeryfów Praw Dziecka wskazywali uczniowie spośród lokalnej społeczności. Kapituła wyłoniła spośród nich dziewięciu laureatów. Gwiazdy Szeryfa Praw Dziecka otrzymali: Pani Elżbieta Budny - Prezes fundacji "Krwinka", Pan Antoni Tomczyk - Prezes LKS Koluszki, Pan Mateusz Winkiel - Mania Studio, Pani Małgorzata Szyszka-Nowak - Pełnomocnik Burmistrza ds. profilaktyki i przeciwdziałaniu uzależnieniom, Pan Marcin Smarz - KP Policji w Koluszkach, Pani Iwona Rosińska - Gimnazjum nr 2 w Koluszkach, Pani Elżbieta Filipiak-Mela - Gimnazjum nr 2 w Koluszkach oraz Ks. Sebastian Krawczyk - Parafia pw NP NMP w Koluszkach. Wśród laureatów znalazł się również dh Rafał Jadczak - naczelnik OSP w Koluszkach. Odznaczenie to jest szczególnie prestiżowe bo przyznane przez dzieci dla osób dorosłych, które są zaangażowane w obronę praw dzieci.
W imieniu dh Rafała Jadczaka przekazujemy wszystkim podziękowania za to szczególne wyróżnienie, które jest wielkim zaszczytem dla niego. Gwiazda Szeryfa Praw Dziecka jest najpiękniejszym wyróżnieniem jakie można sobie wymarzyć, ponieważ przyznawana jest przez młodzież.