FESTYN RODZINNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W RÓŻYCY
Dodane przez rafal dnia 21 June 2014 08:32:19

W sobotę 14 czerwca 2014 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Różycy odbył się festyn z okazji Święta Rodziny. Na festynie dzieci miały moźliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych podczas ...


Treść rozszerzona

W sobotę 14 czerwca 2014 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Różycy odbył się festyn z okazji Święta Rodziny. Na festynie dzieci miały moźliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych podczas występów na scenie dla uczestników festynu. Odbył się pokaz umiejętności karateków, judoków oraz pokaz jazdy motocykli. Dzieci miały możliwość również obejrzenia pokazu westernowego ujeżdzania koni oraz same mogły spróbować jazdy na koniach. Na festynie nie zabraklo również strażaków z jednostki OSP w Koluszkach, którzy przygotowali pokaz ratownictwa technicznego oraz medycznego dla dzieci i dorosłych w postaci symulacji wypadku drogowego, na skutek którego dwie osoby zostały poszkodowane. Strażacy musili przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonać dostęp do osób poszkodowanych, ewakuować je oraz udzielić im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Szczególną atrakcją okazał się płonący samochód, który strażacy mieli za zadanie ugasić. Po pokazach dzieci mogły spróbować swoich umiejętności w udzielaniu pierwszej pomocy. Zajęcie te prowadzili, pod okiem starszych kolegów, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dzieci oraz rodzice mogli zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponuje straż pożarna. Najmłodsi mogli poczuć się jak strażacy zasiadając w hełmie w samochodzie strażackim.
Organizatorzy zadbali rownież o jedzenie. Oprócz przepysznych domowych wypieków każdy mógł skosztować potraw z grilla, sałatek oraz napojów.