SZKOLENIE PRAKTYCZNE DLA RATOWNIKÓW Z JEDNOSTKI OPERACYJNO-TECHNICZNEJ W KOLUSZKACH
Dodane przez rafal dnia 20 November 2014 09:24:30

W dniu 19 listopada br. w godzinach wieczornych Ochotnicza Straż Parna w Koluszkach zorganizowała szkolenie praktyczne z zakresu ...


Treść rozszerzona

W dniu 19 listopada br. w godzinach wieczornych Ochotnicza Straż Pożarna w Koluszkach zorganizowała szkolenie praktyczne z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego dla ratowników z Jednostki Operacyjno-Technicznej w Koluszkach. Po krótkim omówieniu zadania taktycznego strażacy przystąpili do realizacji działań. Scenariusz ćwiczeń przedstawiał się następująco. Na skutek niezachowania należytej prędkości dochodzi do zderzenia samochodu osobowego. Strażacy przybyli na miejsce zdarzenia mieli za zadanie: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, uzyskanie dostępu do osoby poszkodowanej, która została zakleszczona w pojeździe, ewakuacja i udzielenie jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ratownicy mogli przećwiczyć ewakuację osoby poszkodowanej za pomocą deski ortopedycznej z boku pojazdu oraz po odcięciu dachu z tyłu pojazdu.

W ćwiczeniach udział brały zastępy OSP w Koluszkach: GCBARt 5/36 oraz GLBARt 0,3/0,6. Celem ćwiczeń było utrwalenie procedur z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, obsługi sprzętu do ratownictwa technicznego oraz sprawdzenie możliwości użycia dysków sygnalizacyjnych do zabezpieczenia terenu działania. Ćwiczenia przebiegły sprawnie, w miłej atmosferze.