NOWOCZESNY SPRZĘT DLA OSP W KOLUSZKACH
Dodane przez rafal dnia 18 December 2014 15:40:58

Strażacy z OSP w Koluszkach doposażyli się w kolejny nowoczesny sprzęt. Od kilku lat jednostka starała się o ...


Treść rozszerzona

Strażacy z OSP w Koluszkach doposażyli się w kolejny nowoczesny sprzęt. Od kilku lat jednostka starała się o detektor prądu oraz przedłużacze bębnowe. Przenośny detektor prądu FireCraft trACer to nowoczesny cyfrowy detektor prądu przemiennego za pomocą którego w sposób bezdotykowy z bezpiecznej odległości można sprawdzić czy w urządzeniach, liniach energetycznych, przewodach, elementach konstrukcji a także na powierzchni wody występuje napięcie elektryczne. Zaletą urządzenia jest precyzyjne wskazanie kierunku niebezpieczeństwa związanego z napięciem elektrycznym bez potrzeby dotykania powierzchni, która znajduje się pod napięciem. Fire Craft trACer jest urządzeniem wodoodpornym posiadającym wzmocnioną obudowę, ze względu na warunki do jakich został przeznaczony. Przedłużacze gumowe KERG zostały wykonane ze specjalnej żółtej gumy (neopren). Charakteryzują się m. in. odpornością na oleje, smary, kwasy oraz niepalnością.

Sprzęt został przeznaczony na wyposażenie samochodów OSP w Koluszkach i będzie wykorzystywany podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Koszt zakupu sprzętu to kwota ponad cztery tysiące zł, która została sfinansowana ze środków z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w ramach wykonania zadania publicznego „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego” oraz ze środków własnych jednostki.

Zakup nowoczesnego sprzętu pozwoli strażakom rozszerzyć zakres prowadzonych działań oraz wpłynie na poprawę skuteczności prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych.